Az 5. évfolyam hon- és népismeret óráin hosszan elemeztük az építészet történetét, a veremházaktól, a jurtákon át a különböző népek és tájegységek adottságainak megfelelő, fű-, fa-, kő-, jég- és vályogházakat, a törzsi építészettől a XX. századi parasztházakig bezáróan. Tanulmányoztuk a vertfal építésének menetét, a vályogfal előnyeit, a tetőszerkezetek változatos és praktikus kialakításait.
A félév fő feladata egy makett elkészítése volt, természetes anyagok felhasználásával. Elképesztően változatos és kimagasló minőségű projektmunkák születtek. Itt köszönöm meg a szülői segítséget, illetve, hogy motiválták a gyerekeket a minőségi munkára. Volt, aki egy paraszti ház belsejét is megtervezte, és a bútorokat, berendezési tárgyait is megépítette. Külön ügyelt minden apró részletre, így az elmaradhatatlan szentképek és a házi áldás is felkerült a falra. S volt, aki kültéri LED világítást is beszerelt, és ügyelt rá, hogy ami az építés során felhasznált, az „hulladékból” készüljön, az újrahasznosítás, a környezetvédelem jegyében. Azon építmények is, melyek első ránézésre nagyon egyszerű gyurmaházaknak tűnnek, komoly belső vázra vannak felépítve.
Itt látható pár munka a teljesség igénye nélkül.
Az alkotók:
Apágyi Marci, Benedek Mátyás, Budai Lili, Fatka Dávid, Fazekas Márton, Horváth Inez, Kollár Natasa, Koncz Gréta, Kovács- Győrffy Laura, Kóródi Kevin, Kumli Barnabás, Panák Ádám, Tari Eszter, Vörös Fanni, Zugonics Benjámin
Márkus Róbert