
Színházi programok a 7.b osztályban
- Publikálta Kőrösi Admin
- Kategóriák Kőrösi
- Date 2025.03.27.
„Vigyél el egy gyereket ma színházba!”
Ez a Gyermekszínházi Világnap kampánymondata. A színházi előadás közös élmény, amely az embereket közös gondolatokon és érzelmeken keresztül kapcsolja össze.
A 7.b osztály két hónap alatt három színházi előadáson vett részt.
Január 31-én a Trafó Kortárs Művészetek Házában a Willany Leó Improvizációs Táncszínház Bemutatlak önmagadnak című beavató táncszínházi előadásával kezdtük a sort. A program több tekintetben is különleges és újszerű volt számunkra.
Sok gyerek még nem látott táncszínházi előadást, pláne nem kortárs táncot! A művészek által improvizált zene és táncmozdulatok segítségével felismerték a gyerekek saját tanulási szokásaikat. Majd ezeket tovább gondolva, szintén a tánc és a zene segítségével további stratégiákat fedezhettek fel. Az interaktív előadáson nem csak beszélgethettek a művészekkel, de bizonyos mozdulatokat ki is próbálhattak a színpadon. A program mély nyomot hagyott minden gyerekben, jó alapot adva a későbbi beszélgetéseknek, az élmény közös feldolgozásának.
Március 11-én a BGSZC Pesti Magyar Színiakadémia Művészeti Tagintézménye növendékeinek március 15-i ünnepi előadását tekintettük meg a József Attila lakótelepi Közösségi Házban. A megemlékezés formabontó volt: a művészek színpad helyett a körben leültetett nézők között játszottak, nem használtak díszleteket és jelmezeket, és bár az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményeire emlékeztünk, nem hangzott el a Nemzeti dal. A nagyszülők számára valószínűleg jól ismert Mária főhadnagy című Kálmán Imre operett történetét dolgozták fel a színinövendékek. A hazafias lelkületű hölgy életén, kalandjain, érzelmein keresztül követhettük nyomon az eseményeket. A színészek és a rendező profizmusát dicséri, hogy a kamasz gyerekek megértették a történetet, át tudták élni a benne megfogalmazott erkölcsi dilemmákat. És ami a legfontosabb talán, ismét sok kérdés fogalmazódott meg bennük, amiről jókat tudtunk beszélgetni.
A két nem szokványos előadás után egy klasszikus színházban bemutatott klasszikus darabbal zártuk a sort. A Gyermekszínházi Világnapon, március 20-án a Magyar Színházba látogattunk. A Valahol Európában című musical megtekintése fantasztikus közös élmény volt, amiről még sokáig lehet beszélni. A megkapó történet jól kapcsolódott az etika tantárgyban éppen aktuális témánkhoz: mennyire fontos a család vagy bármilyen közösség összetartó ereje. Egy tanítási óra nem is volt elég az élmények és a gyerekekben maradt kérdések megbeszélésére, feldolgozására. De ez éppen így jó! Kiszakadva a hétköznapokból, új élményeket szerezve, a saját életünket, problémáinkat más szemszögből nézve, a történet és a nagyszerű zene által kicsit elvarázsolva ismerjük meg a világot és benne önmagunkat.
Nagy örömmel üdvözlünk ebben a virtuális térben, ahol izgalmas témákról és érdekességekről olvashatnak. Szeretnénk megosztani tapasztalatainkat és élményeinket az iskolai életből. Cikkeinkben és beszámolóinkban arra törekszünk, hogy betekintést nyújtsunk a tanórák, programok és az oktatás sokszínűségébe. Arra ösztönzünk mindenkit, hogy merüljenek el velünk együtt ebben az izgalmas felfedezésben, és osszák meg gondolataikat a blogon olvasottakról. Várjuk a véleményeket és ötleteket arról, hogy milyen témákat szeretnének még feldolgozva látni itt a blogon. Legyenek részesei ennek a különleges közösségnek, ahol a tudás és a pedagógiai kreativitás határtalan lehetőségeket kínál!
Ez is érdekelhet

„Cserebere nap”
